Opis technologii oczyszczania powierzchni jakie oferuję:

 

Sodowanie (Technologia z USA):

Jest to innowacyjna technologia pozwalająca na oczyszczanie bez uszkodzenia powierzchni przedmiotu. Polega ona zastosowaniu jako czyściwa Sody Oczyszczonej NaHCO3 w technologii SodaBlast Systems™. Jest to technologia proekologiczna i bezpieczna. Soda oczyszczona jest łatwa w utylizacji i posiada ekologiczne dla środowiska pH 8.2. Jest również łatwo rozpuszczalna w wodzie, po tym jak się rozbije w pył o oczyszczaną powierzchnię.

Sodą najczęściej oczyszcza się w metodzie delikatnej w której soda podczas uderzenia i rozbicia się, nie wytwarza wysokiej czy bardzo niskiej temperatury na oczyszczanej powierzchni jak to ma miejsce przy piaskowaniu lub oczyszczaniu lodem. Temperatura ta mogłaby przegrzać powierzchnię i zacząć ją rozszerzać, wyginać i odkształcać – np. podczas oczyszczania metali lub zmieniać ich wewnętrzną strukturę. Utrzymują one swoje parametry fizyczne. Podczas oczyszczania stali ocynkowanej z farby – ocynk również pozostanie nietknięty – bez zarysowań, zaś farba zostanie usunięta. Podobnie z graffiti na szybie – szyba pozostanie gładka, nie będzie zmatowiona, a farba zostanie usunięta bez śladu.

Sodowanie nie niszczy aluminium, a oczyszczone tą metodą powierzchnie idealnie nadają się do polerowania.

 

Szkiełkowanie (satynowanie):

Jest to metoda bardzo podobna do piaskowania. Jednak w tym przypadku zamiast piasku stosuje się rozdrobnione szkło lub kulki szklane. Powierzchnia szkiełkowanego materiału jest gładsza niż w przypadku piaskowania i nie jest błyszcząca lecz ma jedwabisty satynowy połysk. Taka powierzchnia utrudnia przywieranie kurzu i brudu. Ma to szczególne znaczenie dla silników motocyklowych i podobnych elementów.

Szkiełkowanie idealnie nadaje się do czyszczenia elementów aluminiowych, takich jak np. silniki motocyklowe.

 

Piaskowanie

Piaskowanie to proces technologiczny polegający na czyszczeniu dowolnej powierzchni odpowiednim piaskiem w strumieniu sprężonego powietrza (ew. cieczy). Wypiaskowana powierzchnia jest idealnie przygotowana pod malowanie. Efekt piaskowania jest podobny do szlifowania, jednak czyszczona powierzchnia jest równiejsza i uzyskuje wymaganą do malowania szorstkość, a także nie ma problemów z czyszczeniem trudno dostępnych miejsc lub zakrzywień.

Piaskowanie jest najczęściej stosowaną metodą spośród wymienionych oraz najtańszą.

Dzięki zastosowaniu dobrej jakości piasków o różnej granulacji, którymi wykonywane jest oczyszczanie, można piaskować delikatne przedmioty wykonane z drewna, plastiku, metalu, kamienia lub betonu.


Oferuję Państwu wszystkie te metody.

Nie wiesz którą metodę wybrać? Sprawdź szczegóły w zakładce Oferta lub Zadzwoń!